Miejsce pracy:

Tarnów, Wrocław, Gliwice

Oferta ważna do:

2024-08-18

TAURON Dystrybucja S.A.

Umowa:

Docelowo umowa na czas nieokreślony

Nr referencyjny:

TD/CEN/26/2024

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe techniczne
    3 lata doświadczenia w obszarze pomiarów energii elektrycznej
    Wiedza z zakresu pomiarów energii elektrycznej
    Znajomość Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej
    Znajomość systemów akwizycyjnych oraz zarządzania danymi pomiarowymi na poziomie podstawowym

    Mile widziane
    5 lat doświadczenia w obszarze pomiarów energii elektrycznej
    Znajomość ustawy OZE, ustawy Prawo energetyczne, ustawy o Rynku Mocy oraz Rozporzędzania o systemie pomiarowym
    Znajomość systemów akwizycyjnych oraz zarządzania danymi pomiarowymi na poziomie średniozaawansowanym
    Znajomość programu MS Excel na poziomie zaawansowanym

    Kontakt HR: 516110037

Zakres obowiązków:

  • Uzgadnianie i wymiana danych pomiarowych DGMB oraz DGPP dla potrzeb obsługi Rynku Bilansującego
    Obsługa reklamacji dotyczących danych pomiarowych udostępnianych sprzedawcom i klientom
    Pozyskiwanie, przetwarzanie oraz udostępnianie danych pomiarowych w celu wyliczenia oraz agregacji dla potrzeb Jednostki Grafikowej oraz uczestników Rynku Bilansującego
    Realizacja konfiguracji i administracji Rynkiem Bilansującym oraz Rynkiem Detalicznym w systemie pomiarowym oraz prowadzenie bilansowania technicznego w układzie dobowo-godzinowym oraz dobowo-piętnastominutowym, w tym przepływów pomiędzy Operatorami Systemów Dystrybucyjnych (OSD) oraz poziomu różnicy bilansowej
    Udział w opracowywaniu polityki w zakresie odczytów zdalnych i lokalnych w Spółce
    Prowadzenie statystyk w zakresie terminowości, kompletności i poprawności pozyskiwanych i udostępnianych danych pomiarowych
    Sporządzanie okresowych sprawozdań oraz bilansów energii elektrycznej w sieci dystrybucyjnej, sporządzanie raportu rozpływu energii elektrycznej w sieci dystrybucyjnej, uzgadnianie miesięcznego bilansu energii elektrycznej z sąsiednimi OSD
    Monitorowanie realizacji umowy SLA w zakresie pozyskiwania danych pomiarowych
    Identyfikowanie i analizowanie potrzeb biznesowych w obszarze zarządzania danymi pomiarowymi pod kątem dostosowania systemów pomiarowych do zachodzących zmian
    Przygotowywanie analiz dla potrzeb opracowania budżetu Biura oraz sprawozdań i raportów na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne Spółki

Oferujemy:

  • Umowa o pracę
    Możliwość pracy hybrydowej
    Grupowe ubezpieczenie na życie (8 wariantów do wyboru)
    Dofinansowanie do Karty Multisport
    Dofinansowanie do wypoczynku (wczasy pod gruszą oraz dofinansowanie do wypoczynku dla pracownika i jego rodziny)
    Dofinansowanie do okularów
    Szkolenia prowadzone przez Trenerów Wewnętrznych: specjalistyczne i ogólnorozwojowe m.in. Excel, Power BI, Power Query, zarządzanie projektami, komunikacja interpersonalna

    Benefity mogą różnić się w zależności od stanowiska.

    Nie zwlekaj - aplikuj już dziś! My też nie czekamy do końca publikacji ogłoszenia. Na bieżąco zapraszamy wybranych kandydatów na rozmowy.